Андрій Пушкар – легенда світового армспорту

Андрій Пушкар прославив не лише своє рідне місто Кременець, а й усю Україну далеко за її межами. Спортсмен був заслуженим майстром спорту України, багаторазовим чемпіоном України, Європи та світу. Повідомляє "Ternopilski".

Дитинство та юність Андрія Пушкаря

Народився майбутній чемпіон 6 серпня 1985 року в містечку Кременець на Тернопільщині.
В 11 років хлопчик переглянув фільм «Командо» з Арнольдом Шварценеггером в головній ролі і вирішив, що він неодмінно стане спортсменом. Проте, шлях до спортивного олімпу був зовсім не легким.

Незмінним тренером Андрія Пушкаря був його батько Анатолій – в минулому талановитий спортсмен. Саме він прищепив любов сину до спорту. Тренуватися юний кременчанин почав з 11 років. Вперше прийшовши до спортивного залу, він гордо заявив батькові, що стане чемпіоном світу. На що батько лише розсміявся і зазначив, що для цього потрібно багато років наполегливих тренувань.

Спочатку Андрій Пушкар займався пауерліфтингом, метанням ядра, проте згодом зрозумів, що його душа лежить до армспорту.

Перші успіхи Андрія Пушкаря

Свою першу перемогу юний спортсмен здобув  в 14 років, перемігши свого батька. Після  цього були тріумфальні перемоги на чемпіонаті Тернопільщини. В 2002 році він здобув кубок України. А вже через рік почав брати участь в міжнародних змаганнях.

Вирішальним в кар’єрі спортсмена став 2006 рік, коли він здобув перемогу на чемпіонаті світу в дорослій категорії у Манчестері. Як бачимо, кременчанин втілив в життя свою обіцянку колись дану батькові.

Пушкар

Однак, на шляху до чемпіонського титулу було багато перешкод. Початок тренувань хлопця припав на важкі 90-ті роки, коли людям не виплачували зарплату і кожен виживав як міг. Держава не надавала жодної підтримки талановитим спортсменам.

Щоб постійно підтримувати себе в формі, Андрію Пушкарю необхідне було якісне високобілкове харчування. Для того, щоб мати можливість тренуватися, спортсмен розвантажував вагони, копав траншеї під газові труби. Однак, він зміг досягнути своєї мети: перетворити улюблене хобі на улюблену роботу, яка могла його забезпечити.

Шлях до найголовнішого тріумфу Андрія Пушкаря тривав 19 років. Мрією його життя була перемога на чемпіонаті світу в надважкій вазі. П’ять разів спортсмен намагався піднятися на вершину олімпу, проте лише в 2016 році у Лас-Вегасі йому таки вдалося отримати титул абсолютного чемпіона світу серед професіоналів у надважкій вазі. У фінальному поєдинку з представником Казахстану він переміг Дмитра Трубіна.

Загалом на рахунку Андрія Пушкаря перемога на 16 чемпіонатах Європи, 15 чемпіонатах світу. Також сім разів він вигравав Кубок світу серед професіоналів, який вважається на сьогоднішній день найпрестижнішим турніром світу.

На жаль, на 33 році життя Андрія Пушкаря обірвала жахлива аварія, коли спортсмен якраз їхав на чергові змагання. Проте, пам’ять про нього назавжди залишиться в серцях його сім’ї, вихованців, шанувальників та колег.

Варто додати, що цьогоріч в Кременці провели «Кубок Пушкаря 2020», присвячений пам’яті видатного спортсмена.